Praktyczne wskazówki, jak wędkować w rzece

Każdy wędkarz wie, że łowienie ryb w rzece jest bardziej wymagające. Zapewnia jednak uzyskanie większej satysfakcji. Jeśli masz w sobie chęć udowodnienia sobie i innym, że potrafisz – spróbuj. Naprawdę warto. 

Rady

Każdy wędkarz wie, że łowienie ryb w rzece jest bardziej wymagające

Autor zdjęcia: Mt. Hood Territory

Mało prawdopodobnym jest, by udało Ci się złowić choć parę ryb w rzece, nie mając odpowiedniego wyposażenia. Niezbędne artykuły wędkarskie, które musisz zabrać ze sobą na taką wyprawę oprócz woderów, to żywa przynęta i kotwiczki. Dlaczego? Ponieważ jest to najlepszy sposób na to, by zaprezentować przynętę w naturalny sposób i tym samym złowić rybę.

Żywe robaki należy nabić na kotwiczkę, pozwalając, aby unosiły się naturalnie wraz z prądem rzeki. Przy okazji należy starać się nie obijać ich o kamienie, ponieważ nie przynosi to wówczas najlepszych efektów.

Powyższa technika, jak zapewniają praktycy jest naprawdę skuteczna. Doskonale sprawdza się w przypadku połowu w rzekach i strumieniach.

Można wprawdzie skusić się również na połów metodą gruntową, choć jest ona nieco bardziej skomplikowana. W tym przypadku ciężarki powinny ważyć minimalnie 30gr (jeśli mamy do czynienia z wartkim nurt możemy zdecydować się nawet na 120gr.

Na koniec rada być może oczywista – łowiąc ryby w rzece należy wybierać miejsca spokojniejsze niż środek rzeki. Doskonale sprawdzają się:

  • wszelkiego rodzaju większe dołki za kamieniami i innymi zawadami,
  • zakola,
  • wolny i głęboki nurt przy burtach przybrzegowych,
  • etc.